ARTTAG Opolskie Centrum Obsługi Przemysłu

Opolskie Centrum Obsługi Przemysłu

Defender AdlerArmory

Mobilny system obrony

RAPTOR to uniwersalny wysoce mobilny i lekki system obrony powietrznej produkowany przez Polską firmę AdlerArmory służący do zwalczania celów powietrznych na małych i średnich wysokościach. Jego uniwersalność polega na możliwości zamontowania wszystkich typów karabinów UKM-2000 kal.7,62×51 oraz KM PK kal. 7,62x54R bez konieczności ich modyfikowania.

Głównym zadaniem RAPTORA jest zwalczanie środków napadu powietrznego oraz bezzałogowych rozpoznawczych systemów latających a także samolotów
i śmigłowców na małych wysokościach. System może być również wykorzystany do zwalczania lekko opancerzonych pojazdów, stanowisk ogniowych, polowych fortyfikacji oraz siły żywej przeciwnika.

Jego głównym atutem jest duża szybkostrzelność wynosząca do 1700 strzałów na minutę co w znacznym stopniu zwiększa prawdopodobieństwo trafienia celu poruszającego się dużą prędkością, dodatkowo przy zastosowaniu amunicji smugowej jest to wyjątkowo łatwe. System RAPTOR daje możliwość dodatkowego montażu celowników mechanicznych, kolimatorowych, termowizyjnych oraz urządzeń wspomagających typu leflektory olśniewające lub laserowe. Z uwagi na swoje rozmiary, wagę oraz łatwość ukrycia może być zamontowany na mobilnych stanowiskach ogniowych z wykorzystaniem pojazdów typu Pickup Ford Ranger lub innych znajdujących się na wyposażeniu Wojska Polskiego z lub stacjonarnie na dachach budynków.

Adam Adler

Defender AdlerArmory

telefon

+48 518 312 400